fot. panoramio.com

W Trójmieście rozpoczęły się  dni otwarte szkół średnich. W tym roku , podobnie jak w poprzednich latach, największą popularnością cieszą się licea ogólnokształcące.

 W ubiegłym roku w  gdańskich szkołach średnich było ok. 5 tys. miejsc, a uczniów -4 ,5 tys. W tym roku będzie podobnie, choć według prognoz – z powodu niżu demograficznego  – kandydatów do szkół średnich może być jeszcze mniej. Nie wykluczone więc ,że łatwiej będzie  im się dostać do wymarzonej szkoły. Nawet najbardziej oblegane licea organizują jednak dni otwarte ,aby się promować i pozyskiwać nowych uczniów.   – Mówiąc  „najlepsze szkoły trójmiejskie” mam na myśli poziom nauczania, osiągnięcia absolwentów oraz reputację szkoły – mówi Ada  Ostrowska, uczennica ostatniej klasy Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum. – Jedną z dobrych i bardzo obleganych szkół jest Topolówka – III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Tam właśnie byłam z grupą młodzieży z mojej klasy na dniu otwartym – dodaje.

fot. panoramio.com

Liceum to liczy sobie ponad 65 lat i jest wysoko oceniane poprzez  uczniów i rodziców. Placówka  zapewnia jeden z najwyższych poziomów nauczania w Gdańsku. Na dni otwarte, które odbyły się 21 marca, czyli w dniu wagarowicza, przybyły tłumy zainteresowanych. Nauczyciele Topolówki opowiadali o programie nauczania, a uczniowie zorganizowali występy muzyczne oraz teatralne. W każdej klasie licealiści czekali na chętnych i odpowiadali  na pytania m.in.  o profile klas  i  o tok nauczania. W roku szkolnym 2012/2013 liceum oferuje siedem klas o różnym profilu, w  tym dwujęzyczne z językiem  wykładowym angielskim i hiszpańskim. W ostatnią sobotę dni otwarte zorganizowało III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Za tydzień,także w sobotę o godz.9 przyszłych uczniów zaprasza I  Akademickie LO w Gdyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.