fot. Gmina Czarna Dąbrówka

Gmina Czarna Dąbrówka pożegnała wieloletniego sołtysa sołectwa Jasień Władysława Sobisza. To wielka strata dla całej społeczności, gdyż ten otwarty i pomocny człowiek swoją funkcję społeczną pełnił niemal pół wieku.

fot. Gmina Czarna Dąbrówka

O śmierci Władysława Sobisza naszą redakcję zawiadomił wójt gminy Jan Klasa, który podkreślał, że to wielka strata dla całej społeczności gminy.

– Władysław Sobisz zawsze starał się służyć swoją pomocą tam, gdzie była ona potrzebna, działając społecznie w różnych stowarzyszeniach i organizacjach jak np. Organizacji Młodzieżowych, Ochotniczej Straży Pożarnej, Ligi Obrony Kraju. Był członkiem zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, pełnił funkcję radnego Gromadzkiej Rady Narodowej w Jasieniu i Pomysku Wielkim a w późniejszych latach był radnym Rady Gminy Czarna Dąbrówka. – czytamy na oficjalnej stronie gminy Czarna Dąbrówka.

Wśród wielu zasług wymienić można m.in. Zaangażowanie w budowę Wiejskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej w miejscowości Jasień. Przez wiele lat Władysław Sobisz wpierał także działania Regionalnego Zespołu Kaszubskiego „Jasień”. Niemniej nieoceniona jest przede wszystkim praca Władysława Sobisza jako sołtysa sołectwa Jasień, którą to funkcję pełnił przez ostatnie 48 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.