fot. Policja Lębork

Lęborska policja wsparła akcję „PASY”, której celem była kontrola bezpieczeństwa na pomorskich drogach. Jak wynika z analizy, w Lęborku i okolicach jest bezpiecznie. Pamiętamy o fotelikach dla dzieci. Nieco gorzej u nas z zapinaniem pasów bezpieczeństwa.

Podczas pomorskiej akcji „PASY” policjanci z drogówki kontrolowali pojazdy na drogach Pomorza zwracając szczególną uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci – w specjalnych fotelikach.

fot. Policja Lębork

W powiecie lęborskim w akcji udział wzięło 12 funkcjonariuszy drogówki. Skontrolowano ponad 100 pojazdów. Policjanci za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa ukarali 26 kierowców na łączną kwotę 2600 zł. Ponadto w trakcie działań zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Jak informuje lęborska policja wyniki kontroli są zadowalające.

– Na uwagę zasługuje fakt, że we wszystkich skontrolowanych prawie 100 pojazdach nie ujawniono przypadków aby kierowca przewoził dziecko bez fotelika, co świadczyć może o dużej świadomości zagrożeń płynących z niewłaściwego przewożenia dzieci. Taka postawa kontrolowanych kierowców zasługuje na pochwałę.- podsumowuje asp. Daniel Pańczyszyn, Oficer Prasowy Lęborskiej Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.