www.sxc.hu

Śniegi stopniały, słońce nieśmiało wychodzi zza chmur, czas na porządki. Niektóre trójmiejskie miasta wzięły się za sprzątanie. Prace ruszyły w Sopocie i Gdańsku.

www.sxc.hu

W Sopocie dwie profesjonalne zamiatarki oraz ekipy sprzątające rozpoczęły, po tym jak stopniały śniegi, najpierw wstępne, następnie właściwe sprzątanie ulic i chodników. Służby komunalne usunęły połamane gałęzie, resztki liści oraz piasek – pozostałość po zimie. O ile przez kilka dni utrzyma się dodatnia temperatura – powyżej 10 stopni Celsjusza, do sprzątania zostaną uruchomione 2 odkurzacze do sprzątania psich odchodów – zapowiadają służby porządkowe. Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął już sprzątanie parków, zieleńców i skwerów. W przyszłym tygodniu Straż Miejska rozpocznie kontrole prywatnych posesji w Sopocie. Za niewywiązanie się z obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości można dostać mandat do 500 zł. Obowiązkiem właściciela posesji jest również stałe utrzymywanie czystości chodnika przyległego bezpośrednio do posesji. Straż Miejska będzie przeprowadzała również szczegółowe kontrole placówek handlowych.

W Gdańsku od tygodnia na ulicach miasta można zauważyć mechaniczne zamiatarki, wyposażone dodatkowo w odkurzacze. W pierwszym dniu akcji ( 08.03) specjalne maszyny pojawiły się na ulicy Długiej, Długim Targu, Ogarnej, Podwalu Staromiejskim i Targu Drzewnym. – W miejscach gdzie są krawężniki pracują pojazdy cięższe, a na Długiej i Długim Targu – pojazdy małe i lekkie, które nie powodują uszkodzenia leżących tam płyt. Zamiecione i odkurzone ulice zostaną następnie zmyte – informuje Urząd Miasta. W piątek wiosenne porządki trwać będą na kolejnych ulicach Głównego Miasta, od poniedziałku – odkurzacze i zmywarki przeniosą się na ulice położone dalej od centrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.