fot. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy

Za trzy tygodnie otwarcie nowego terminalu na lotnisku w Gdańsku. Nowy obiekt zwiększy przepustowość pasażerską Portu Lotniczego o 100 proc. – z 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie. Inwestycja ta w przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i lepszej obsługi przewoźników.

fot. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy

Nowy terminal na lotnisku w Rębiechowie jest olbrzymi i zachwyca swą architekturą. Ma 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Jego otwarcie zaplanowano na 31 marca. Jednak pasażerowie wejdą tu 5 kwietnia. – Trzeba przenieść sprzęt, posprzątać i urządzić wnętrza – wyjaśnia Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Działalność nowego terminalu rozpocznie się od obsługi lotu do Warszawy o 5.40 rano. Wiadomo już, że pasażerowie odlatujący będą wchodzili do nowego terminalu, a po odprawie wejdą na poziom pierwszego piętra, gdzie są wyjścia na płytę postojową. W przypadku lotów poza strefę Schengen pasażerowie będą z piętra nowego terminalu przechodzili łącznikiem na piętro starego budynku, gdzie zlokalizowane będą wyłącznie bramki non-schengen. Kontrola paszportowa pasażerów wylatujących odbywać się będzie w nowym terminalu. Podróżujący przylatujący do Gdańska będą przyjmowani na parterze starego terminalu.  Nowy obiekt zwiększy przepustowość pasażerską Portu Lotniczego o 100 proc. – z 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie. Inwestycja ta w przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i lepszej obsługi przewoźników.

 

1 KOMENTARZ

  1. Chyba jednak, nie do końca, pierwszy lot to lot OLT EXPRESS – z GDN do GDN – o godzinie 5:05, przylot o godzinie 5:55.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.