www.muzeumpuck.kaszubia.com

W skansenie „Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu” odbędą się zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy zapoznają się z pracami gospodarskimi oraz coraz rzadziej wykorzystywanym rzemiosłem.

www.muzeumpuck.kaszubia.com

Muzeum Ziemi Puckiej przyjmuje zgłoszenia na plenerowe zajęcia interaktywne w skansenie. Warsztaty realizowane w maju i czerwcu przeznaczone są dla grup szkolnych (liczba uczestników 20-45 osób). Celem warsztatów interaktywnych jest zaprezentowanie młodemu odbiorcy dawnych, ginących rzemiosł oraz gospodarskich prac – spotkanie z dawnym wiejskim rzemiosłem.

Zajęcia podzielone są na dwa zasadnicze etapy, z których pierwszy poświęcony jest obróbce zboża. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat kolejnych etapów postępowanie ze zbożem od momentu orki aż do wypieku chleba. Finalnym efektem jest wypiek chleba w miejscowym piecu chlebowym. Druga część warsztatów poświęcona jest tkactwu ludowemu na Kaszubach. Uczestnicy poznają przede wszystkim proces powstania tkaniny od momentu pozyskania surowca aż do ostatecznego produktu. Efektem samodzielnej pracy dzieci są kolorowe pasiaki wykonane na ramkach tkackich. Dodatkowo uczestnicy zwiedzają wystawę poświęconą pszczelarstwu i wykonują samodzielnie świeczki. Ilość miejsc ograniczona.

www.muzeumpuck.kaszubia.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.