fot.GOSRiT Luzino

II miejsce zajęli młodzi piłkarze GOSRiT 2003 Luzino na halowym turnieju piłki nożnej „Dragon Cup” w Szemudzie. W całym turnieju przegrali tylko z drużyną Sztormu Mosty w fazie grupowej 0:2 a później w bardzo ciekawym i dramatycznym finale przegrali ponownie z najlepszym w tym dniu Sztormem dopiero po rzutach karnych.

fot.GOSRiT Luzino

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kubę Bobkowksiego, który otrzymał statuetkę oraz replikę piłki adidasa „Tango 12”!, takim modelem zagrają piłkarze w nadchodzącym  EURO 2012.

W turnieju wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. GOSRiT w fazie grupowej wygrał z SAPA Rumia 5:0 oraz Jaguarem Kokoszki 2:0 i zajął drugie miejsce w grupie. W pół finale trafił na zwycięzce grupy „A” – Sokoła Bożepole, który tryumfował w zeszłym tygodniu na turnieju w Łęczycach przegrywając tylko jeden mecz właśnie z Luzinem.

Rewanż Sokołowi się nie udał,  po bardzo ciekawym meczu, składnych akcjach, wielu okazjach bramkowych (strzałach w poprzeczki i słupki z obu stron) lepsi okazali się nasi zawodnicy, którzy wygrywali ostatecznie 3:1 po dwóch bramkach Igora Wiczkowskiego i jednej Kacpra Miotk. W finale ze Sztormem chłopcy walczyli do ostatnich sekund. W regulaminowym czasie gry przegrywali już 0:2 i doprowadzili do remisu 2:2 i jakby trochę czasu jeszcze im zostało to z pewnością strzeliliby bramkę zwycięską, ale to jest właśnie piłka, w końcówce Luzino mogło jeszcze wygrać, ale drugie miejsce to sukces naszych młodych piłkarzy, a Sztorm całkowicie zasłużenie był najlepszą drużyną na tym turnieju.

Podsumowując cieszy przede wszystkim gra, bardzo dobry wynik jest na drugim planie. Zawodnicy GOSRiT grali zespołowo, od własnej bramki i widać postępy w technice u większości zawodników, procentuje też gra w podobnych turniejach. Teraz jednak powolutku nadchodzi czas na wyjście z hali i próbę gry na trawie, sezon blisko, a praca zimą napewno przyniesie efekty.

Wyniki:
GOSRiT – SAPA Rumia    5:0 (bramki Kuba Bobkowski 2, Oli Roppel, Kamil Mirowski, Szymon Skurat)
GOSRiT – Jaguar Kokoszki 2:0 (Igor Wiczkowski 1, Kuba 1)
GOSRiT – Sztorm Mosty    0:2
Pół finał:
GOSRiT – Sokół Bożepole    3:1 (Igor 2, Kacper Miotk 1)
Finał:
GOSRiT – Sztorm Mosty    2:2 karne 0-2 (Kuba 1, Igor 1)

Skład GOSRiT Luzino: Brajan Domaradzki (bramkarz), Kuba Bobkowksi (najlepszy zwodnik turnieju), Igor Wiczkowski, Olivier Roppel, Kamil Mirowski, Szymon Skurat, Kaspar Maszota, Dorian Gozdecki, Kacper Miotk, Wiktor Dampc, trener Tomasz Joryn.

Końcowa kolejność:
1.Sztorm Mosty
2. GOSRiT Luzino
3. Myśliwiec Tuchomie
4. Sokół Bożepole
5. Jaguar Kokoszki
6. FC Osowa
7. Dragon Bojano
8. SAPA Rumia

Piotr Klecha GOSRiT Luzino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.