mat. prasowe

Bibliocamp to spotkania osób zainteresowanych aktywnymi formami działań w sieci. W każdą środę marca  w Gdańsku przy ul. Mariackiej odbędą się warsztaty dla internautów, które podniosą umiejętności osób tworzących blogi i portale.

mat. prasowe

Podczas zeszłorocznego Bibliocampu odbyły się spotkania ze specjalistami z obszarów nowych mediów oraz autorami blogów o różnej tematyce (m.in. literackie, poetyckie, modowe, kulinarne). Uczestnicy mogli również zapoznać się z lokalnymi internetowymi działaniami społecznymi oraz artystycznymi.

Tegoroczne wydarzenia odbywające się w ramach Bibliocampu będą nastawione na działania edukacyjne. Odbędą się 4cztery spotkania w formie warsztatów, które podniosą umiejętności osób aktywnie działających w sieci. Wiedza ta przyda się wszystkim wykorzystującym internet w swojej pracy, studentom, młodzieży oraz blogerom. Będą mogli korzystać z niej przy realizacji  internetowych działań oraz projektów tworzonych w szkole bądź na uczelni.

Wszystkie warsztaty będą rejestrowane, a następnie udostępnione na kanale www.youtube.com/BiblioCamp. Przewidziano ograniczoną liczbę miejsc, należy wcześniej zgłosić chęć udziału: filia_gdanska@wbpg.org.pl

Pierwsze spotkanie, 7 marca temat: Prywatne studio nagrań wideo przy wykorzystaniu „domowych środków”. Na kolejnych warsztatach omówiony zostanie program WordPress – system do budowania blogów oraz małych serwisów internetowych. 21 marca przedstawione zostanie zagadnienie Creative Commons, czyli wolność w praktyce. Na koniec w ostatnią środę marca omówiona zostanie kwestia bibliotek cyfrowych, których potencjał dopiero zaczynamy odkrywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.