fot. Policja

Prezydent Bronisław Komorowski  zapowiedział w niedzielę na miejscu katastrofy kolejowej w okolicach Szczekocin, w której zginęło 16 osób, że po zakończeniu akcji podejmie decyzję o żałobie narodowej na terenie całego kraju. Wiadomo już, że żałobę zaplanowano na dwa dni 5-6 marca.

fot. Policja

W sobotę ok. 21 zderzyły się pociągi TLK „Brzechwa” relacji Przemyśl-Warszawa Wschodnia i Interregio Warszawa Wsch. Kraków Gł. Wiadomo już, że śmierć poniosło 16 osób, a 57 zostało rannych, wśród nich pasażer z Koszalina, który trafił do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Koszalinianin to młody mężczyzna i najprawdopodobniej  jedyna osoba z naszego regionu, która ucierpiała w tym tragicznym wypadku kolejowym.

Prezydent Bronisław Komorowski, który w niedzielę był na miejscu katastrofy kolejowej w okolicach Szczekocin, zapowiedział, że po zakończeniu akcji podejmie decyzję o żałobie narodowej na terenie całego kraju. – Akcja jeszcze trwa. Mogę dzisiaj tylko zapowiedzieć, że w momencie zakończenia akcji podejmę decyzję o ogłoszeniu żałoby w wymiarze krajowym. Dlatego, że katastrofa wydarzyła się na styku trzech województw. W katastrofie ofiarami są mieszkańcy różnych rejonów Polski, a także obywatele innych krajów – powiedział  dziś prezydent. Wiadomo już, że żałobę zaplanowano na dni 5-6 marca. W katastrofie straciła życie obywatelka USA, zaś cierpieli turyści z Ukrainy, Czech i Francji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.