www.tamkun.bulok.info

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej Macieja Tamkuna pt. „Poszukiwania piękna w naturze i tradycji”. – …Kaszubi, to ludzie pięknie dumni – uważa malarz, Maciej Tamkun.

www.tamkun.bulok.info

Wernisaż odbędzie się we wtorek 13 marca br. o godz. 17 w budynku bibliotecznym przy ul. Kaszubskiej 14. Maciej Tamkun malarz, ilustrator książek i poeta mieszka i tworzy na Kaszubach. Artysta wiecznie poszukujący, hołduje maksymie Goethego, według której człowiek nie powinien być, lecz stawać się. Z wykształcenia jest teologiem (ATK), historykiem (UG) i surdopedagogiem. Zalicza się do artystów, którzy swoje działania twórcze poddają zawsze intelektualnej refleksji.

Jego obrazy malarskie stanowią plon wędrówek po ukochanych Kaszubach. Pejzaże artysty cechuje epicki spokój i romantyczność nastroju. Kaszubi urzekają Macieja Tamkuna, bo inspirują go do tworzenia. Uważa, że Kaszubi, to ludzie pięknie dumni ze swej przynależności etnicznej, wreszcie wyzwoleni od ucisku ideowego i od zasłony odrzucenia narodowego.

wejherowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.