fot. GK

Michał G. podejrzany o pobicie ucznia w lęborskim gimnazjum prawdopodobnie stanie przed sądem. Zarzuty postawiła mu Prokuratura Rejonowa, która zajęła się sprawą z uwagi na to, że dotyczy ona nieletniego. Osobne postępowanie prowadzi Pomorskie Kuratorium Oświaty.

fot. GK

Jak poinformowała Prokurator Rejonowy w Lęborku Jadwiga Rokicka-Ostapko podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. W listopadzie ubiegłego roku, miał pobić nastolatka po tym, jak jego żona – nauczycielka matematyki, wyprosiła innych uczniów z klasy. Następnego dnia o sprawie została powiadomiona policja i kuratorium oświaty.

Za naruszenie nietykalności grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia. Czyn taki ścigany jest z oskarżenia prywatnego, jednak w tym przypadku prokuratura zdecydowała się prowadzić postępowanie z urzędu, ponieważ dotyczy ono nieletniego.

Pomorskie Kuratorium Oświaty prowadzi własne postępowanie w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że nauczycielka dopuściła do pobicia ucznia, może utracić prawo wykonywania zawodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.