Nauka języka kaszubskiego w szkole to w Lęborku nowość. / fot. SP3 Lębork

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku wprowadziła nauczanie języka kaszubskiego i kaszubskiej kultury. Nauka nowego przedmiotu odbywa się w grupach międzyoddziałowych klas I-III i IV-VI, w których łącznie w zajęciach uczestniczy 25 dzieci. Niemniej zgodnie z wypowiedzią Marioli Małeckiej, dyrektor SP Nr 3, szkoła jest otwarta na przyjęcie dzieci z innych placówek.

Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel z udziałem władz samorządowych połączony z występami zespołu „Ziemia Lęborska” prowadzonego przez Reginę Szczupaczyńską i Renatę Hopa.

Uroczysty apel z okazji wprowadzenia nauki języka kaszubskiego w SP3. / fot. SP3 Lębork

Pomysłodawcami stworzenia klas z nauczaniem tego języka byli rodzice uczniów SP Nr 3, którzy wraz z dyrekcją zadbali o przygotowanie odpowiednich materiałów dydaktycznych. Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu, a poprowadzi je wykwalifikowany nauczyciel języka kaszubskiego.

W powiecie lęborskim ten nowy przedmiot zyskuje na popularności. Język kaszubski został już wprowadzony w szkołach w Bukowinie i Popowie, a także w jednej z klas społecznej szkoły podstawowej działającej przy Anglojęzycznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.