Fot. GK: Port jachtowy w Gdyni

Czy w centrum Gdyni powstanie nowy port jachtowy za kilkadziesiąt mln zł? Miasto rozpoczęło właśnie starania o organizację Żeglarskich Mistrzostw Świata w 2014 roku.

W centrum Gdyni ma powstać druga marina. Większa i efektowniejsza od istniejącego portu jachtowego i – co najważniejsze –  widoczna dla spacerowiczów, przechadzających się Skwerem Kościuszki i Molo Południowym. Port z zapleczem dla żeglarzy miałby powstać  w Basenie Prezydenta Ignacego Mościckiego, obok Centrum Gemini. Gdynia właśnie złożyła wniosek o organizację Żeglarskich Mistrzostw Świata klas olimpijskich ISAF w 2014 roku.

Fot. GK: Port jachtowy w Gdyni

Organizując mistrzostwa, władze Gdyni chcą pozyskać unijne  środki na budowę nowej mariny z prawdziwego zdarzenia.  – Obecny port jest  ciasny, słabo widoczny i nie posiada wystarczającego zaplecza. Tymczasem Gdynia jest miastem, które zawsze stoi twarzą do morza – mówią pomysłodawcy projektu. – Jachty byłyby doskonale widoczne, a sama marina stałaby się ogromną atrakcją turystyczną w centrum Gdyni – dodają.
Budowę mariny trzeba ująć w  planie zagospodarowania przestrzennego. Musi też powstać koncepcja i kosztorys.  Inwestycja kosztowałaby 50-80 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.