fot. GK: Port w Gdyni

 Polska Marynarka Wojenna jest w coraz gorszej kondycji: nie ma sprzętu, nie ma pieniędzy, ani  pomysłu, jak wyciągnąć ją z kłopotów. W Warszawie odbyło się tajne spotkanie służb i wojsk w tej sprawie – informuje PAP.

fot. GK: Port w Gdyni

 Marynarka wojenna idzie na dno i nie wiadomo jak ją wyciągnąć na powierzchnię- mówią nieoficjalnie  wojskowi. Do 2025 roku z obecnej floty nie zostanie nic, co by nadawało się do użytku. Okręty będą za stare, a ministerstwo obrony nie inwestuje w MW. Rząd zdecydował o przerwaniu budowy jedynego okrętu wojennego – korwety Gawron. Jak informuje dziś Polska Agencja Prasowa – w związku z tym, w Warszawie odbyło się tajne, nieformalne spotkanie admiralicji z szefami wojska i Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Na razie także jego efekty są… tajne.

Marynarka Wojenna Rzeczypospolitej Polskiej to jeden z czterech rodzajów polskich Sił Zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Wojsk Specjalnych. Odpowiada za obronę wybrzeża i wód terytorialnych. Pod względem organizacyjnym stanowi związek operacyjny – flotę. Dowódcą MW jest adm. fl. Tomasz Mathea.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.