wejherowo.policja.gov.p

W miniony poniedziałek 36-latek wysłał sms-a, informując o bombie w wejherowskim szpitalu. Policja namierzyła go w 24 godziny. Grozi mu do 8 lat więzienia.

wejherowo.policja.gov.p

36-letni mężczyzna został zatrzymany niemal w 24 godziny od momentu wysłania wiadomości tekstowej SMS, w której poinformował o podłożeniu bomby w wejherowskim Szpitalu Specjalistycznym. Sprawca wysłał tę wiadomość z karty Pre-paid, więc nie pozostawił zbyt wielu śladów. To jednak nie przeszkodziło policjantom, w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Wejherowscy kryminalni bardzo intensywnie pracowali nad tą sprawą i potrzebowali tylko 24 godzin aby ustalić i zatrzymać sprawcę tego przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek po południu (20.02.2012) przez policjantów z Wydziału Kryminalnego wejherowskiej komendy. Wczoraj został przesłuchany. Dziś zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Mężczyzna swój czyn tłumaczył swoją trudną sytuacją życiową oraz tym, że chciał na siebie zwrócić uwagę. O jego dalszych losach zadecyduje Sąd Rejonowy w Wejherowie, gdzie zostaną przesłane zebrane dowody w tej sprawie. Spowodowanie niepotrzebnego alarmu jest bardzo poważnym przestępstwem.

Od listopada ubiegłego roku wywołanie fałszywego alarmu bombowego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy aż do 8 lat. Dodatkowo, od sprawcy można domagać się pokrycia kosztów akcji poszukiwania ładunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.