fot. Piotr Kopera

Trwają przygotowania do tegorocznego zlotu wędrowników Jamboree on the Trail, który odbędzie się w dniach 12-13 maja w Kierzkowie (gmina Przywidz). Organizatorzy szacują, że na zlocie pojawi się nawet 200 harcerzy z całego województwa pomorskiego. 

fot. Joanna Wittschenbach

Tegoroczny Jamboree on the Trail to międzynarodowa inicjatywa, która już drugi raz gościć będzie w gminie Przywidz. W poprzedniej edycji udział wzięło kilkudziesięciu wędrowników. W tym roku organizatorzy przewidują znacznie więcej gości.

– Wędrownicy spotkają się w jednym konkretnym miejscu i czasie, by pobyć razem i wymienić doświadczeniami przy ognisku. Takich spotkań odbywają się tego dnia na świecie setki. – opowiada Piotr Kopera koordynator projektu.

Pierwszego dnia zlotu planowane jest wieczorne spotkanie uczestników, na które harcerze docierać będą z Trójmiasta i  innych stron województwa. Tak jak w poprzednim roku bywało dojazd organizowany jest we własnym zakresie – zazwyczaj na piechotę, rowerami i autobusami – w zależności od tego kto jak daleko ma do miejsca zlotu. Wieczorem, przy ognisku zaplanowany jest konkurs piosenki turystycznej.

fot. Joanna Wittschenbach

Drugiego dnia organizatorzy przewidują zajęcia zawierające wiele różnych aktywności (m.in. warsztaty z wyrobu biżuterii, pokaz harcerskiej grupy rekonstrukcji historycznej czy zajęcia linowe).

Bieżące informacje o uczestnikach zlotu, a także informacje organizacyjne znajdują się na www.facebook.com/jottgd i stronie internetowej imprezy www.jott.leniwce.org

Patronat nad tegorocznym zlotem wędrowników Jamboree on the Trail objęła Gazeta Kaszubska.

Galeria

fot. Zeszłoroczny zlot Jamboree on The Trail(fot. 1  5GDHS „Feniks”, fot.2 99GDW  „Lenwice”, fot. 3 Joanna Wittschenbach)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.