fot. Ewa Horanin

20 lutego br. po raz kolejny odbyła się konferencja Stowarzyszenia Metropolitarnego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA. Tym razem spotkanie było poświęcone wspólnej promocji turystyki w obszarze działania stowarzyszenia.

Forum odbyło się w Łebie, w konferencji uczestniczyli burmistrzowie, wójtowie i prezydenci siedemnastu miast i gmin Choczewa, Gdyni , Łęczyc, Krokowej, Pucka, Jastarni, Helu, Luzina, Łęczyc, Wejherowa, Władysławowa.

fot. GK

Zaproszeni samorządowcy prezentowali osiągnięcia w dziedzinie promocji turystyki w swoich miastach i gminach.Dużo mówiono o turystyce aktywnej , pieszej , rowerowej , konnej , żeglarstwa śródlądowego i morskiego.

Szczególna uwagę zwrócono na stworzenie wspólnej oferty turystycznej, wymianę dobrych praktyk, wspólne działania promocyjne, wydawnictwa albumowe, wspólne ekspozycje, no i oczywiście wzajemne zaufanie.

Każde z miast i gmin ma do zaoferowania turyście bogatą ofertę, ale opiera się ona tylko i wyłącznie do granic danego miasta, gminy. W dzisiejszym czasie potencjalny turysta oczekuje od gestorów dużo więcej.

Należy w tym celu stworzyć kompleksową ofertę turystyczną. Tak, aby przebywający gość mógł dowiedzieć się nie tylko o miejscu, które wybrał na wypoczynek, ale również o wielu innych ciekawych wydarzeniach. Taką zintegrowaną ofertę powinny jak podkreślano, tworzyć całe województwa.

Szczególną uwagę na ten fakt zwróciła Pani Marta Chełkowska – Dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Spójna współpraca, silni partnerzy, dobre przełożenie w relacjach sektor prywatny – samorząd daje wymierne efekty.

Jak podkreślili uczestnicy konferencji, nie powinniśmy bać się wzajemnej konkurencji, a wręcz odwrotnie, promować wspólnie cały region.

Stowarzyszenie NORDA zajmuje się również tematem zagospodarowania odpadów, oświatą i polityka energetyczną.

 

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, nie zaproszono Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna ŁEBA., która przez ostatnie 8 lat wypracowała markę ŁEBY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.