fot. pogon.lebork.pl

W konfrontacji z wyżej notowanymi przeciwnikami, piłkarze Pogoni Lębork ponieśli srogie porażki. Wysoko przegrali ze słupskim Gryfem oraz mimo zmian w składzie przegrali w meczu z rezerwami Bałtyku Gdynia.

fot. pogon.lebork.pl
Srogą lekcję udzielili ekipie Pogoni gracze 3-ligowego Gryfa Słupsk. – Słupszczanie pokazali nam wszystkie nasze błędy i niedostatki, a zespół poddał się w drugiej połowie – mówił po meczu trener Pogoni Roman Rubaj. – W ostatnich tygodniach brakowało nam treningów na dużym boisku i kontaktu z piłką czego bardzo żałuje. Trenowanie na małym boisku i bieganie wokół stadionu to za mało na tym etapie przygotowań. Liczę, że kolejne tygodnie przyniosą poprawę w tym temacie.

Gryf Słupsk – Pogoń Lębork 7:0 (3:0)

  • Bramki: 1:0 Krzysztof Biegański (31), 2:0 Krzysztof Biegański (38 – głową), 3:0 Piotr Lisowski (44), 4:0 Krzysztof Biegański (53), 5:0 Szymon Gibczyński (65), 6:0 Krzysztof Biegański (80 – karny), 7:0 Wojciech Luzak (83)
  • Gryf: Gołębiewski (Wójcik) – Snochowski (Michalak), Dworacki (Sterczewski), Zbrzyzny (Ziobro), Baranowski (S.Schulz), Biegański, Świdziński (Gemza), Witucki (Stanischewski), Straszewski (W.Luzak), Gibczyński (Marciniak), Lisowski (Klimek).
  • Pogoń: Kortas – testowany zawodnik (Bach), Godlewski, Jasiński, Żmudzki B., Skórka, Smolarek II (Stankiewicz), Mańka, Witkowski (Kowalski), testowany zawodnik, Markowski

Przegraną zakończył się dla drużyny Pogoni również niedzielny sparing z A-klasowymi rezerwami Bałtyku Gdynia. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni. W porównaniu z meczem w Słupsku, który Pogoniści zagrali dzień wcześniej pojawiły się zmiany w składzie. W bramce stanął Czekirda, a na obronie wystąpił Szutenberg i Kołucki. Młoda ekipa Bałtyku postawiła lęborczanom twarde warunki i wygrała mecz trzy bramkową przewagą.

– U mojej drużyny widoczny wyraźny brak treningów z piłką na dużym boisku. W Lęborku trenujemy tylko bieganie na stadionie plus gierki na małym Orliku i to nie zawsze odśnieżonym. Nad założeniami taktycznymi będziemy dopiero pracować, myślę że za miesiąc będziemy w tym elemencie wyglądać lepiej. – powiedział po meczu lęborski szkoleniowiec Roman Rubaj

Bałtyk II Gdynia – Pogoń Lębork 3:0

  • Pogoń: Czekirda, Szutenberg, Jasińki, Bach, Żmudzki B., Stankiewicz, testowany zawodnik, Kołucki, testowany zawodnik, Mańka, Markowski
  • na zmiany weszli: Dmuchowski, Skórka, Haraszczuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.