fot. sxc.hu

Urząd Miejski w Lęborku stara się o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na usuwanie azbestu . Jeśli je otrzyma, mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dotację na pozbycie się np. eternitu z dachu.

fot. sxc.hu

Gdy wynik konkursu będzie pozytywny, miasto otrzyma dotację na realizację zadań z zakresu demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwienia lub zabezpieczenia odpadów zawierających azbest. – Będzie ona rozdzielona pomiędzy osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe, będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Lębork. Środki na dofinansowanie mogą być przyznawane wyłącznie na usuwanie wyrobów zawierających azbest, z obiektów nie związanych z działalnością gospodarczą – informują urzędnicy.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest ze swoich posesji, powinny złożyć odpowiedni wniosek w terminie do 16 marca 2012 roku. Więcej informacji udziela Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14 – nowa część Ratusza, II piętro, pok. C201, tel. (059) 8637755 lub 8637706. W Wydziale dostępne są również niezbędne druki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.