fot. GK

Troje lęborskich samorządowców może wkrótce stracić mandat radnego. Powód? Samorządowcy podobno nie mieszkają w Lęborku, co według nowych przepisów jest wystarczającym powodem cofnięcia mandatu. Wniosek w tej sprawie przygotowany przez grupę mieszkańców wpłynął już do Urzędu Miasta.  

Według nowych przepisów miejski radny nie musi być na stałe zameldowany w miejscu, z którego startował w wyborach samorządowych. Na pewno jednak musi stale mieszkać wśród swoich wyborców. Powołując się na nowe przepisy grupa mieszkańców Lęborka postanowiła pozbawić mandatów radnych troje samorządowców. Chodzi o Macieja Szredera (niezrzeszony, lewica), Jana Przychodę (SLD) i Elżbietę Godderis (PO).

fot. GK

– Samorządowcy nie mieszkający w Lęborku oszukują swoich wyborców. Dlatego nasz wniosek o odwołanie radnych poparło już ponad 300 mieszkańców Lęborka – mówi Roman Wołoszyn, mieszkaniec Lęborka. Osoby, które podpisały się pod wnioskiem chcą pozbawić mandatu radnego między innymi byłego burmistrza i wiceburmistrza Lęborka Macieja Szredera. On sam przyznaje, że pomieszkuje w swoim domu na wsi. Nadal czuje się jednak mieszkańcem Lęborka.

– Mój adres korespondencyjny jest taki sam, jak adres zameldowania, a więc Lębork ul.Staromiejska 12 i wszelka korespondencja do mnie, prywatna, firmowa czy też urzędowa przychodziła i przychodzi na ten właśnie adres. Pod tym adresem znajduje się moje mieszkanie, jest zarejestrowana i działa firma Doradztwo i Zarządzanie „Szreder” oraz znajduje się moje biuro radnego, w którym od ponad roku przyjmuję mieszkańców miasta. Pan Roman Wołoszyn był osobiście swa razy na interwencji w moim biurze. Powinien ten fakt pamiętać i zapewne też pamięta 3 pełne pojemniki z teczkami spraw, jakie przez miniony rok, obecnej kadencji RM powierzyli mi do załatwienia mieszkańcy Lęborka – wyjaśnia  Maciej Szreder, miejski radny w Lęborku.

O pozbawieniu samorządowców mandatu zdecydują… sami radni. Na razie ani burmistrz, ani przewodniczący Rady Miasta nie chcą sprawy komentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.