www.gdynia.uc.gov.pl

Policjanci i celnicy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o przemyt znacznej ilości narkotyków z Holandii do Polski. Zabezpieczyli 6 kg amfetaminy o łącznej wartości ok. 200 tysięcy zł. Zatrzymanym grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

www.gdynia.uc.gov.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszami z Izby Celnej w Gdyni zatrzymali czterech członków międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych o przemyt z Holandii do Polski znacznych ilości narkotyków. Mężczyźni podróżowali dwoma samochodami. Samochód jadący z przodu pilotował zorganizowany transport, za nim drugi, specjalnie przygotowany – w progach auta przewoził narkotyki.

www.gdynia.uc.gov.pl

Wśród osób zatrzymanych jest organizator przemytu 52-letni obywatel Gruzji, jak również osoby dokonujące przemytu 26-letni obywatel Rosji i dwaj obywatele Polski w wieku 39 i 49 lat. Funkcjonariusze szacują, że grupa ta działała od około pół roku. W efekcie przeprowadzonych działań mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ukryte w skrytkach samochodowych narkotyki w postaci 6 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 200 tysięcy zł. Wszystko wskazuje na to, iż narkotyki te miały trafić na rynek w Polsce i Rosji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty przemytu znacznej ilości substancji narkotycznych, za co grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.