fot. Policja Lębork

Policjanci z Lęborka zatrzymali pięciu sprawców kradzieży przewodów telekomunikacyjnych z Wicka i Nowej Wsi Lęborskiej. Postawiono im aż 18 zarzutów przestępstw,  za  które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Lęborscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Nowa Wieś Lęborska, którzy w okresie od października do stycznia dokonali szeregu kradzieży napowietrznych linii telefonicznych i instalacji elektrycznych. Łączna wartość skradzionych przewodów wyniosła kilka tysięcy zł. Sprawcy w wieku 56 i 26 lat usłyszeli już 6 zarzutów kradzieży. W jednym przypadku, w listopadzie 2011 r. w okolicach Pogorzelic usiłowali ukraść przewody telekomunikacyjne, ale zostali spłoszeni przez nadjeżdżający radiowóz. Teraz za wszystkie te czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

fot. Policja Lębork

Również policjanci z Łeby w wyniku pościgu zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 2 mężczyzn, mieszkańców gm. Wicko. Policjanci po otrzymaniu z telekomunikacji zgłoszenia o braku sygnału w przewodach napowietrznych na odcinku pomiędzy m. Szczenurze i Sarbsk niezwłocznie udali się w tym kierunku. Na miejscu zauważyli 2 mężczyzn niosących zwoje skradzionych przewodów. Na widok radiowozu sprawcy zaczęli uciekać. Policjanci zatrzymali ich w pościgu i odzyskali skradzione przewody (ok. 200 m bieżących).  26 i 20- letni mieszkańcy gm. Wicko usłyszeli już zarzuty. Krótko potem zatrzymano trzeciego sprawcę kradzieży linii napowietrznych. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec tej samej gminy. Zatrzymani usłyszeli łącznie 11 zarzutów kradzieży i 1 zarzut kradzieży z włamaniem. Wartość skradzionych przedmiotów wyniosła ogółem ok. 40 tys. zł. Sprawcy kradli bowiem kable o długości nawet do 1000 m. Przewody sprzedawali na złom.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.