www.skanska.pl

Skończyła się promocja nowo oddanego cztery miesiące temu odcinka autostrady A1. Od soboty za drogę z Grudziądza do Torunia trzeba zapłacić ok 30 zł. Niektórym kierowcom nie opłaca się jeździć autostradą,  więc wybierają inną, darmową drogę.

Zobacz także: Autostrada A1. Coraz szybciej na południe NOWY ODCINEK  >>

www.skanska.pl

Obecnie za cały odcinek autostrady A1 z Gdańska do Torunia (152 km) pobierana jest opłata. Kierowcy samochodów osobowych płacą 29,9 zł, a samochodów ciężarowych i autobusów, za ten sam odcinek – 71 zł. Dla części kierowców opłaty te są zbyt wysokie, dlatego zamiast A1 wybierają dawną jedynkę – drogę krajową nr 91. Jest on bezpłatna, ale i dłuższa. Trasę z Gdańska do Torunia pokonuje się nią w ponad 2,5 godziny, natomiast wybierając opcję płatną przejazd zajmie jedynie 65 minut.

Zobacz także: Autostrada A1. Coraz szybciej na południe NOWY ODCINEK >>

Odcinek z Grudziądza do Torunia oddany został do użytku w połowie października 2011 roku. Wówczas podjęto decyzję, iż ten odcinek przez 90 dni będzie można przejechać bez pobierania za niego opłat. W nowym roku, nowy minister infrastruktury, okres promocji przedłużył o kolejne 30 dni, które skończyło się w minioną sobotę. Na całym odcinku z Gdańska do Torunia jest dziewięć węzłów. W tym roku mają zostać oddane dwa kolejne. Turzno (w połowie roku) i Grudziądz (jesienią).

6 KOMENTARZE

  1. ZA TAKĄ CENĘ TO JIECH SE JEŻDŻĄ POLITYCY NA KOSZT SEJMU , SENATU , URZĘDÓW, zAKŁADÓW- CZYLI NA KOSZT PAŃSTWA , zresztą autostrady budowali nie dla zwykłych polaków a dl VIP ów

  2. 29,9 – ta cena podwajałaby mi koszt podróży .
    Wbijam w nawigację „omijaj drogi płatne” .

  3. Jeżdżę motocyklem, wpływ na nawierzchnię praktycznie żaden. Dlaczego mam płacić tyle co za osobówkę?

  4. Wg założeń Min.Transportu i Koncesjonariusza GTC- cena jazdy za 1 km A1 – miała wynosić 10 gr./1km, czyli za 150 km winno być 15 zł. Ale płacenie 30 zł za 150 km – to 20 gr./ km czyli 2 x drożej ! Czyli przegieli! Może 15 gr/1km- by było optymalne, czyli 22,50zł za 150 km.
    Min. Transp. winno na nowo dokonać weryfikacji tej stawki! w aspekcie: natężenia ruchu, kosztów paliwa i kosztów utrzymania Trasy, itd.!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.