Pracowity weekend mają za sobą piłkarze Pogoni Lębork, którzy przygotowują się do rundy wiosennej. W ciągu dwóch dni rozegrali dwa sparingi.  W obu spotkaniach zwyciężyli z niżej notowanymi przeciwnikami.

Sparing, 11 lutego 2012r. godz. 12 (boisko ze sztuczną nawierzchnią w Bytowie)

Radunia Stężyca, 4. drużyna gdańskiej 5 ligi była kolejnym przeciwnikiem zespołu Pogoni przygotowującego się do rundy rewanżowej 4 ligi sezonu 2011/2012. Mecz odbył się w kilkostopniowym mrozie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytowie. Ekipa Pogoni zagrała dobry mecz i już do przerwy strzeliła 4 gole. Po przerwie i zmianach w składzie dorzuciła jeszcze dwa, tracąc jednak też dwie bramki. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Kacper Markowski i testowany napastnik, po jednej bramce zdobył Grzegorz Smolarek II i Andrzej Kołucki.

– To był bardzo pożyteczny mecz – przyznał po spotkaniu trener Roman Rubaj. – W tygodniu nie mieliśmy możliwości pracować z piłką, a gra na takich nawierzchniach jak w Bytowie jest nam teraz bardzo potrzebna. Chłopcy zagrali dobre spotkanie i dziękuję im za walkę. Nie uniknęli jednak indywidualnych błędów po których straciliśmy dwie bramki, nad tym musimy jeszcze popracować.

Radunia Stężyca – Pogoń Lębork 2:6 (0:4)

• Bramki: 0:1 testowany zawodnik (‘4), 0:2 Smolarek II (‘15), 0:3 Kołucki (’30), 0:4 Markowski (’43), 0:5 testowany zawodnik (’50), 1:5 Filipik (’53), 1:6 Markowski (’60), 2:6 testowany zawodnik z Raduni (‘80)
  • Pogoń: Kortas – Bach, Jasiński, Godlewski, Żmudzki B. (Stankiewicz), Kołucki, testowany zawodnik, Mańka (Witkowski), Smolarek II (Dmuchowski), testowany zawodnik (Kowalski), Markowski

Sparing, 12 lutego 2012r. godz.16.30, sztuczne boisko w Cetniewie

Dzień po sparingu z Radunią Stężyca, zespół Pogoni ponownie wybiegł na boisko, tym razem w meczu z A-klasową Koroną Żelistrzewo. 2/3 zespołu miało w nogach 90 minut poprzedniego meczu, więc mecz z Koroną był dla nich dużym wysiłkiem. W składzie drużyny doszło do wielu zmian, na boisku od pierwszej minuty pojawili się zawodnicy, którzy dzień wcześniej zagrali w końcówce meczu lub wcale (Czekirda, Szutenberg, Stankiewicz, Witkowski). Grzegorz Smolarek II nietypowo zagrał na obronie. Mecz toczony w śnieżnej scenerii wygrała Pogoń, która w ciągu dwóch dni zdobyła w sparingach 10 goli (cztery z Koroną i sześć z Radunią).

Korona Żelistrzewo – Pogoń Lębork 3:4 (1:2)

• Bramki: Skórka, Markowski x2, testowany zawodnik
  • Pogoń: Czekirda – Smolarek II (Mańka), Szutenberg (Haraszczuk), Jasiński, Kołucki, Stankiewicz, Godlewski, Witkowski, Skórka (Dmuchowski), testowany zawodnik, Markowski