www.gdyniaorlowo.pl

O tym, że spacer po lodzie jest niebezpieczny przekonała się 16 letnia gdynianka. Nie zważając na komunikaty o zakazie, trzy młode osoby weszły na lód niedaleko molo w Gdyni Orłowie. Niestety lód załamał się pod nastolatką i wpadła do wody. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało.

www.gdyniaorlowo.pl

W czwartek, o godzinie 15.55. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał wezwanie od naocznego świadka, który zaobserwował troje młodych ludzi spacerujących po lodzie przy molo w Orłowie. Pod jedną z tych osób, 16 – letnią mieszkanką Gdyni, lód załamał się i wpadła do wody. Z pomocą ruszyli jej dwaj koledzy, którzy natychmiast wyciągnęli ją. Cała trójka nieodpowiedzialnych spacerowiczów na miejscu została zbadana przez lekarza Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji nie doszło do wychłodzenia organizmu, choć tragedia była tuż o krok. Policjanci zabrali zziębniętą dziewczynę i jej kolegów do komisariatu skąd odebrali ich rodzice. Nastolatkowie tłumaczyli, że weszli na lód, gdyż nie wiedzieli, że jest on tak cienki i kruchy.

Policja przypomina, że wchodzenie na lód jest zabronione. Za złamanie tego zakazu grozi kara grzywny, która może wynieść nawet 20 krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. O wysokości kary w konkretnym przypadku decyduje Urząd Morski w Gdyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.