www.sm.rumia.pl

Przez Rumię przepływa Zagórska Struga, która przy niskich temperaturach zamarzła tworząc zagrożenie dla posesji położonych najniżej. Dzięki skutecznym działaniom i ciągłemu monitorowaniu przez Straż Miejską sytuacja jest opanowana.

www.sm.rumia.pl

Straż Miejska w Rumi wielokrotnie zmagała się z lodem na Zagórskiej Strudze. – Przy dużych mrozach rzeka zamarza, a napływająca szybko woda piętrzy się i grozi podtopieniami posesji położonych najniżej. Przez cały tydzień patrole Straży Miejskiej kontrolowały rzekę, ale w niedzielę, po nocnych spadkach temperatury konieczna była czynna interwencja w dole biegu. Tam powstała potężna naturalna tama, a powyżej niej stan wody niebezpiecznie się podniósł. Zagrożona była część miasta wzdłuż ulicy Lipowej i I Dywizji Wojska Polskiego. Do kruszenia zatoru ruszyli strażnicy SM w Rumi, strażacy JRG w Rumi i urzędnicy z Urzędu Miasta (zdjęcie poniżej). Po pięciu godzinach pracy zator usunięto – relacjonuje Komendant Straży Miejskiej w Rumi.

Roman Świrski. W dalszym ciągu utrzymujące się mrozy zmusiły rumskich strażników do kolejnych interwencji. Strażnicy miejscy na wszystkich zmianach oraz dodatkowo w niedzielę uzbrojeni w bosaki, a także kilkukrotnie w specjalnych ubraniach do pracy w wodzie i z toporami w rękach rozbijali zbierające się zatory lodowe. W wyniku podejmowanych działań do dnia 5 lutego Straż Miejska nie odnotowała ani jednego wylewu. Pomimo tego w dalszym ciągu jest czujna, bardzo niskie temperatury utrzymują się i sytuacja na rzece staje się coraz trudniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.