fot. Hotel Mistral w Gniewinie

W Gniewinie przez kilka dni  przebywali przedstawiciele piłkarskiej federacji hiszpańskiej. 10-osobowa delegacja ustaliła ostatnie szczegóły pobytu mistrzów świata i Europy w hotelu Mistral podczas Euro 2012. Wiadomo już, że goście przywiozą swoich kucharzy.

Hiszpanie centrum pobytowe w Gniewinie wybrali jeszcze przed losowaniem grup finałowych. Gdy okazało się, że wszystkie mecze grupowe grać będą na gdańskiej PGE Arenie (z Włochami, Irlandią oraz Chorwacją), szaleli ze szczęścia. Przedstawiciele hiszpańskiej federacji piłkarskiej podpisali już oficjalną umowę z gniewińskim centrum pobytowym, na które składa się hotel, baza sportowa i profesjonalne boisko piłkarskie. Hiszpanie, którzy przylecieli do Polski w środku zimy, byli naprawdę zaskoczeni mrozami – gdy wysiadali na lotnisku w Rębiechowie, na termometrze było minus 20 stopni! Mimo to  zwiedzili ośrodek treningowy, a potem zjedli kolację z wójtem Gniewina Zbigniewem Walczakiem.

fot. Hotel Mistral w Gniewinie

Czterogwiazdkowy Hotel Mistral Sport w Gniewinie położony jest zaledwie 70 km od Stadionu PGE Arena, gdzie odbywać się będą mecze Euro 2012. Komfort i uniwersalność sprawiły, że Hotel znalazł się na liście UEFA jako rekomendowane dla drużyn centrum pobytowo – sportowe. Ośrodek ma profesjonalnie przygotowane i wyposażone zaplecze treningowe, centrum rehabilitacyjne, pełnowymiarową krytą pływalnię, halę sportową, bowling oraz sale konferencyjne. Hotel dysponuje 105 pokojami dwuosobowymi i 8 apartamentami. Mimo, że hotel szczyci się wyborną kuchnią, na Euro 2012 Hiszpanie przylecą ze swoim kucharzem, który będzie przygotowywał im posiłki. Przywiozą także  napoje, składniki i przyprawy – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. – To, że przyjadą kucharze z Hiszpanii, nikogo nie powinno dziwić. Taka jest ich decyzja i my to w pełni akceptujemy – informuje Wojciech Biernat, prezes Gminnego Ośrodka Turystyki i Sportu w Gniewinie. Czy oznacza to, że będą zajadać się paellą?

fot. gk: Hiszpańska kuchnia lubi owoce morza i wino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.