www.rajdlotos.pl

Drugi rok z rzędu Rajd Lotos Baltic Cup odbywać się będzie w zimowej scenerii. Najdłuższa trasa specjalna wyniesie 22,57 km, zlokalizowana w Bożympolu. W RSMP udział weźmie między innymi Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Tomasz Kuchar.

mat. prasowe

Pierwsza runda Rajdu sięga roku 1961. Wówczas Rajd nazywany był Rajdem o Puchar Bałtyku, nieprzerwanie do 2004 roku. Rajd Lotos zastąpił Rajd o Puchar Bałtyku, w latach 2005 i 2006 został rozegrany pod nazwą Rajd Kaszub o Puchar Lotosu. W 2007r. Rajd awansował do rangi Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) i zmienił nazwę na: 3 Rajd Lotos Balic Cup 2011 r. to przełomowa data w całej historii rajdu. 7 Rajd Lotos Baltic CUP po raz pierwszy odbył się w zimowej scenerii, jako I runda RSMP i RPP, zmieniając tym samym specyfikę nawierzchni z szutrowej na śnieg/lód. Ponadto po raz pierwszy w Polsce prolog rajdu został rozegrany w zamkniętej hali, którą była nowoczesna ERGO ARENA.

mat. prasowe

Tegoroczny Rajd jest kolejną edycję Międzynarodowego Rajdu Lotos Baltic Cup będącego w tym roku 1 Rundą RSMP oraz RPP. Odbędzie się już 17 lutego, organizatorzy liczą, iż trasy odcinków specjalnych wzorem zeszłego roku pokryte będą grubą warstwą lodu i śniegu. W cyklu RSMP udział wezmą takie sławy jak: Kajetan Kajetanowicz, Bryan Bouffier, Michał Sołowow, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar czy bracia Bębenek. Baza rajdu będzie na terenie ERGO Areny. Pierwszy etap Rajdu odbywać się będzie w Linii, Luzinie i Bożympolu, drugi etap to Szemud, Kartuzy i Przyjaźń.

Dodatkową atrakcją 8RLBC będzie jednodniowy Rajd Legend, który zostanie rozegrany w sobotę na tych samych odcinkach, po których będą się ścigać kierowcy ze stawki RSMP. Do udziału w nim zostali zaproszeni weterani polskich rajdów m.in.: Jan Kościuszko, Tomasz Ciecierzyński, Włodzimierz Groblewski, Andrzej Lubiak czy Konstanty Walentowicz.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.