www.gsf.pl

15 lutego 2012 r. rozpocznie się rekrutacja na wydział reżyserski Gdyńskiej Szkoły Filmowej, w której mogą wziąć udział wszyscy absolwenci szkół średnich. Jest 15 miejsc wolnych. Na kandydatów czeka trzy etapowa rekrutacja.

www.gsf.pl

Rekrutacja składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie poza formalnymi dokumentami kandydaci muszą złożyć prace składające się na ich dorobek artystyczny. Krótki film fabularny, dokumentalny lub animowany. Ponadto prace literackie podpisane imieniem i nazwiskiem: pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego, pomysł na scenariusz krótkiego filmu dokumentalnego, którego bohater związany jest z Gdynią, Sopotem, Gdańskiem lub Kaszubami. Tematyczne prace fotograficzne. Kandydujący maja do wyboru dwa tematy „Moja Europa!” lub „Jak żyć?”. Oprócz wymaganych prac, kandydaci mogą dołączyć do teczki inne, własne prace: filmowe, literackie, fotograficzne lub plastyczne – dokumentujące aktualny dorobek artystyczny.

Osoby, które przejdą do drugiego etapu dopuszczone zostaną do egzaminu. Złożą się na nie go cztery zadania: scenariuszowe – napisanie krótkiej opowieści filmowej na zadany temat, narracyjne – ułożenie historii na podstawie fotosów z filmu fabularnego, praca z aktorem – wyreżyserowanie scenki na zadany temat, dodatkowe ćwiczenie egzaminacyjne (w przypadku wątpliwości w ocenie kandydata). 3 lipca zostanie ogłoszona lista kandydatów dopuszczonych przez komisję rekrutacyjną do ostatniego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej, która odbędzie się 4 lipca. Dzień później, 5 lipca, poznamy nazwiska przyszłych słuchaczy szkoły (maksymalnie 15).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.