fot. GDDKiA

Jesteśmy coraz bliżej budowy Trasy Kaszubskiej. Właśnie ruszyło postępowanie w sprawie wydania decyzji  środowiskowych. Droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu i ma kosztować ponad 4 miliardy złotych. 

fot. GDDKiA

Po wielomiesięcznej ciszy w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 z Trójmiasta do Lęborka i Słupska w końcu podjęto kolejne kroki zmierzające do jej realizacji. Wielokrotne uzupełnianie dokumentacji, o które prosiła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku, zakończyło się sukcesem i wreszcie wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy trasy.

Trasa Kaszubska czyli droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu. Dzięki niej  skróci się droga z Gdyni do Słupska – ze 110 km do 96!  Jednak budowa tego odcinka może kosztować ponad 4 mld zł. To najdroższa droga przeznaczona do budowy w  ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Biorąc pod uwagę wariant optymistyczny, budowa Trasy Kaszubskiej rozpocznie się już w przyszłym roku i potrwa trzy lata.

fot. GDDKiA

 

8 KOMENTARZE

  1. Obywatelu dziennikarzu jesteś nieprecyzyjny. Dzięki budowie S 6 odległość z Gdyni do Słupska na pewno nie skróci się o 41 km do 69! Wyliczenie jest proste, gdyż z Lęborka do Słupska jest 55 km, czyli według tego wyliczenia obwodnica liczyłaby 14 km, a nie 40, jak wynika z projektu. Tak więc mości dziennikarzu, proszę o rzetelną korektę wyżej przedstawionych wyliczeń. Wystarczy z 69 zrobić 96, a wszystko będzie wyglądało inaczej.

  2. „Trasa Kaszubska czyli droga S6 będzie największą inwestycją drogową na Pomorzu. Dzięki niej skróci się droga z Gdyni do Słupska – ze 110 km do 96! Jednak budowa tego odcinka może kosztować ponad 4 mld zł. To najdroższa droga przeznaczona do budowy w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.”
    Trasy Kaszubskiej nie ma w planie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.Jest w rezerwie.Z naszych informacji wynika, że budowa Trasy S6 planowana jest na lata 2021-2027.

  3. No właśnie a ludziom posiadającym nieruchomości w pobliżu korytarza planowanej inwastycji a własćiwie w pobliżu 8 jej wariantów blokuje sie wszelkie inwestycje . Kto ciekawe poniesie te koszty one nie są uwzględnione w planie inwestycyjnym a przecież są podwujne bo po pierwsze nie powstają nowe zakłady a po drugie zmniejsza się wysokość podatków napływających do samorządów (czyli potencjalnych środków na realkizację nowych inwestycjiw wtym również drogowych). Gdzie tu logika?????

  4. Za wszystko płacimy wiec 2 lub 3 krotnie. 8 wariantów setki n\błędów formalnych i dziesiątki uzupełnień dokumentacji. Niedbalstwo i brak poszanowania prawa…

  5. Od 30 lat planowano tę inwestycję co 5 -10 lat projektowano nowy korytarz blokując jednocześnie wszelkie inwestycje na jej przebiegu . ostatecznie projektant pojechał palcem po mapie BARDZO NIE AKTUALNEJ MAPIE i stwierdził TU BĘDZIE TRASA . To wszystko jakaś farsa……

  6. NAJGORSZE JEST TO,ŻE NIE WIADOMO CO ROBIĆ? WSZYSTKO JEST NIEWIADOME.RAZ MÓWIĄ ,ŻE DROGA BĘDZIE,RAZ ,ZE NIE BĘDZIE.JA MAM NA TEJ TRASIE DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ Z DOMKIEM LETNISKOWYM,ZACZĘŁABYM ROZBUDOWĘ,ALE JETEM W ZAWIESZENIU OD TRZECH LAT.PRZEPŁAKAŁAM,PRZETRAWIŁAM TO,ŻE STRACĘ OJCOWIZNĘ,BO SENTYMENTÓW NIKT NIE BIERZE POD UWAGĘ,Z TYM WIĄŻĄ SIĘ WSPOMNIENIA. RAZEM Z MĘŻEM BUDOWALIŚMY TEN DOM WŁASNYMI RĘKOMA,TAM TERAZ ZACZYNAJĄ OWOCOWAĆ DRZEWA OWOCOWE,KTÓRE Z MALUTKIMI SYNAMI SADZIŁAM,ROSNĄ PIĘKNE CHOINKI I TUJE.MIAŁA TO BYĆ NASZA OAZA I UCIECZKA WEKENDOWA OD MIASTA. I WSZYSTKO TO MA IŚĆ W PIORUNY???

  7. Drogi S6 jeszcze dlugo nie bedzie. Nie wiem czy przed koncem swiata bedzie. Wlasciwie to szczerze watpie zwarzywszy na stan i to co widac wookolo,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.