www.sxc.hu

W czasie Euro 2012 Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłuży dodatkowo nawet i 90 samolotów. Część z nich przyleci i wyleci jeszcze tego samego dnia, ale większa liczba samolotów zostanie w Gdańsku parę dni.

www.sxc.hu

Kibice głównie z dalszych części Europy na Mistrzostwa w Piłce Nożnej do Gdańska przylecą samolotem. Najwięcej kibicó przyleci z Hiszpanii. – Właśnie z tego kraju mamy najwięcej zapytań i potwierdzonych rezerwacji – mówi Adam Skonieczny, kierownik ds. analiz ekonomicznych i marketingu w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. – Także z Hiszpanii do Gdańska przylatywać będą największe maszyny – w tym już potwierdzone airbusy 330 oraz boeingi 757 – dodaje.

Lotnisko w Gdańsku przygotowane jest na wzmożony ruch na terenie portu. Kierownictwo portu lotniczego deklaruje, iż nie ma potrzeby odsyłania samolotów na inne lotniska. – Na dzień dzisiejszy mówimy o ok. 30-40 dodatkowych samolotach przybywających w czasie meczu na naszych płytach postojowych. Po zakończonej w zeszłym roku rozbudowie nie będzie problemu z ich pomieszczeniem. Szacujemy, że liczba rezerwacji slotów nie powinna już bardzo się zwiększyć – tym samym prawdopodobnie nie będziemy odsyłać samolotów na inne lotniska – zapewnia Skonieczny. Dodatkowej organizacji będzie wymagać odprawa kibiców. Zostanie, zgodnie z zaleceniami UEFA, postawiony tymczasowy hangar. Ma on zapobiec ewentualnym, ostrym wymianom zdań w kierunku kibiców przeciwnej drużyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.