www.sxc.hu

Od kilku dni utrzymują się silne mrozy, które doprowadziły już do śmiertelnych zamarznięć osób bezdomnych. Straż Miejska w Sopocie apeluje o kontakt pod bezpłatny, całodobowy numer alarmowy 986 lub 5213850, który może uratować komuś życie.

www.sxc.hu

Straż Miejska w Sopocie zwraca się z apelem do mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, samotne, niezaradne życiowo, którym w szczególny sposób zagrażają skutki zimy i odczuwalnego w ostatnich dniach gwałtownego obniżenia się temperatury. Ważne są wszystkie sygnały od mieszkańców dotyczące przebywania osób bezdomnych w tzw. miejscach niemieszkalnych np. na działkach, w piwnicach, śmietnikach, opuszczonych budynkach. O szczególną wrażliwość prosimy również właścicieli prywatnych ogrodzonych posesji, do których służby miejskie mają utrudniony dostęp. Posiadając taką wiedzę służby będą mogły skutecznie interweniować, nierzadko ratując życie.

W okresie zimowym, gdy temperatura odczuwalna spada poniżej – 5 C, Miasto Sopot we współpracy z Caritasem uruchamia Zimowy Punkt Interwencyjny, który znajduje się w siedzibie Caritasu przy A. Niepodległości 778. Osoby bezdomne mogą tam przebywać w godzinach wieczornych i nocnych (19.00 – 7.00) w ciepłym pomieszczeniu przy gorącej herbacie. Wsparciem osób bezdomnych zajmuje się Zespół ds. Osób Bezdomnych w Dziale Pracy Socjalnej, Al. Niepodległości 759a, tel. 058 551 40 54, 058 550 31 89, 058 550 04 23, godziny przyjęć interesantów: poniedziałek 13.00 – 15.00, wtorek – piątek 8.00-10.00.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.