fot. gk

Protest kilkudziesięciu uczniów pod Starostwem Powiatowym w Lęborku. Sprzeciwiają się oni planom likwidacji Zespołu Szkół Ekonomicznych. Lęborscy radni powiatowi mają dziś podjąć stosowną uchwałę w tej sprawie.

Kilkudziesięciu uczniów protestowało przed Starostwem Powiatowym w Lęborku. Jednocześnie w jego siedzibie odbywa się sesja Rady Powiatu, na której radni mają głosować nad uchwałą intencyjną w sprawie likwidacji szkoły. Protest to forma sprzeciwu wobec planów likwidacji Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lęborku i przeniesienia młodzieży do Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu.

fot. gk

Podczas dzisiejszej sesji radni podejmą wstępną uchwałę odnośnie likwidacji szkoły oraz kolejną o przeniesieniu kształcenia do Zespołu Szkół Ekonomicznych. Ostateczna decyzja zgodnie z ustawą zapadnie dopiero za pół roku, a więc w lipcu.

Za zamknięciem szkoły, jak w wielu podobnych przypadkach, przemawia czynnik ekonomiczny.

– W 2011 Starostwo Powiatowe w Lęborku dopłaciło do Zespołu Szkół Ekonomicznych 137 tys. zł ponad przysługującą szkole subwencję. – poinformował Tomasz Sopyłło, Asystent Starosty Lęborskiego.

Działania samorządowców spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem społeczności szkoły.

– Nie chcemy, aby na naszym świadectwie ukończenia szkoły zabrakło nazwy Zespół Szkół Ekonomicznych – argumentują zebrani uczniowie – Dla nas to bardzo ważne, aby ukończyć właśnie tą szkołę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.