www.adalbertus.gda.pl

Po raz kolejny odbył się Festiwal Słowa poświęcony tradycji słowa w kulturze duchowej. Fragment Biblii w języku kaszubskim odczytała aktorka Danuta Stenka. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było wystąpienie ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego w stroju kaszubskim.

www.adalbertus.gda.pl

Jak co roku w Kolegiacie na Placu Wejhera w Wejherowie odbył się Festiwal Słowa. W spektaklu Verba Sacra brała udział Danuta Stenka oraz Antonina Krzysztoń i Cezary Paciorek. Kościół pw. św. Trójcy zgromadził rzeszę słuchaczy. Zaproszona aktorka odczytała fragmentu Pisma Świętego, którego tłumaczenie na język kaszubski dokonał o. Adam Ryszard Sikora – „Czytałam Psalmy, ale nigdy wcześniej nie wchodziłam tak głęboko. Ten proces przerzucania przez siebie, przekazywania sensu Pisma św. sprawia, że trzeba zejść niezwykle głęboko, żeby wiedzieć co się mówi” – mówiła Danuta Stenka.

Oprawa muzyczna, światło współgrało ze sobą tworząc niezapomniane przeżycie. Oprawę muzyczną przygotował kompozytor Cezary Paciorek – ”Teksty są wspaniałe, a nawet troszkę mnie onieśmielają. Zaczynam od modlitwy i później wymyślam melodie. Proces komponowania polega na ciągłym upraszczaniu, żeby melodie były bardziej przystępne” .” – tłumaczył kompozytor. Na zakończenie wydarzenia Biskup pobłogosławił wszystkich zgromadzonych w niecodziennym stroju. Za namową prezydenta Wejherowa przebrał się w strój kaszubski, który jak ks. arcybiskup wspomniał dostał dość dawno.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.