mat. prasowe

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku i Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zapraszają na IV Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 28 stycznia. Przesłuchania wokalistów rozpoczną się o godzinie 8.

mat. prasowe

Koncert galowy najlepszych uczestników połączony z występem Piotra Pawlickiego rozpocznie się o godzinie 18. W tym roku Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej zapowiada się rekordowo. Do 20 stycznia do udziału zgłosiło się około 130 osób. To prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Dla najlepszych przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

– Podczas przesłuchań konkursowych każdy wykonawca zaprezentuje jeden utwór – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Może być to kolęda, pastorałka bądź piosenka o tematyce zimowej. Przyjadą do nas wokaliści z całego Pomorza.

Umiejętności uczestników będzie oceniało trzyosobowe jury w składzie Piotr Pawlicki, Andrzej Konieczko (konferansjer, dziennikarz) i Rafał Mędlewski (muzyk, pianista, gitarzysta, kompozytor, członek grupy folkowej Boreash). Przewodniczący jury – Piotr Pawlicki zaśpiewa w trakcie koncertu galowego.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.