www.wikipedia.pl

Piosenkarka walczyła z ciężką chorobą. W wieku 66 lat zmarła w jednym z warszawskich szpitali. Irena Jarocka śpiewała między innymi „Motylem jestem”, „Odpływają kawiarenki”, „Wymyśliłam Cię”.

www.wikipedia.pl

Młodzieńcze lata piosenkarka spędziła w Gdańsku. W szkole podstawowej przystąpiła do chóru przy katedrze oliwskiej. Skończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Gdańsku na wydziale wychowania muzycznego oraz Wydział Biologii Studium Nauczycielskiego także w Gdańsku. W wieku 20 lat debiutowała w gdańskim Klubie Rudy Kot.

Wielokrotnie występowała na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Swoje umiejętności wokalne szkoliła poza granicami kraju w Paryżu. W wieku 44 lat wyjechała na stałe do Stanów Zjednoczonych. Po siedemnastu latach wróciła do Polski. W 2009 roku występowała na Festiwalu Top Trendy w Sopocie, Koncercie z okazji 100-lecia Opery Leśnej. Irena Jarocka zostanie pochowana w Katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie

1 KOMENTARZ

  1. Ubolewam !:( bardzo – zawsze ją uwielbiałam bo była to jedna z tych Piosenkarek która miała w sobie wielką kulturę osobistą .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.