fot. GK

Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku jako jedno z pierwszych w Polsce wsparło serwis „NaprawmyTo.pl”. Za jego pomocą mieszkańcy miasta będą mogli informować odpowiednie organy i instytucje o nieprawidłowościach i problemach w przestrzeni publicznej.

fot. GK

Celem portalu internetowego „NaprawmyTo.pl” jest przekazywanie informacji od mieszkańców do władz miasta o lokalnych problemach. – Dzięki temu urząd i podległe mu jednostki będą mogły szybciej i skuteczniej rozwiązywać zgłoszone problemy – mówi Małgorzata Kiernicka z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.

Zgłaszane problemy są przez system gromadzone i dzielone na pięć różnych kategorii: infrastruktury, bezpieczeństwa, budynków, przyrody i interwencji.

Tej ostatniej mogą się już obawiać urzędnicy i służby porządkowe, które przez zaniedbywanie swoich obowiązków mogą zostać szybko z tego rozliczone. Nowy pomysł rozwiązywania problemów na odległość bardzo spodobał się mieszkańcom Słupska. W zaledwie kilka dni od momentu uruchomienia projektu już pojawiły się pierwsze sukcesy.

Inicjatywa serwisu powstała w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, tam system z powodzeniem funkcjonuje już od kilku lat. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Stefana Batorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.