fot. Sławomir Łukaszuk

Piłkarze Pogoni Lębork rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, której start zaplanowano na 24/25 marca. Muszą mocno przyłożyć się do zimowych przygotowań, ponieważ czeka ich walka o utrzymanie w czwartej lidze.

fot. Sławomir Łukaszuk

Przez najbliższe 2 i pół miesiąca drużyna korzystając z przyjaznej aury trenować będzie 3 razy w tygodniu. Środy i piątki to zajęcia na „Orliku”, poniedziałek stadion lub teren. Oprócz zajęć treningowych lęborski team rozegra 5 sparingów.

Aby przygoda z IV ligą lęborskiego beniaminka nie trwała tylko sezon, działacze szukają wzmocnień, przede wszystkim do formacji ofensywnych. Na pierwszym treningu pojawiło się 16 zawodników, w tym 4 testowanych. Mowa tu o napastniku z III- ligowej Granicy Kętrzyn (11 miejsce w grupie podlasko-mazursko-warmińskiej), pomocniku Cartusii Kartuzy (6 miejsce w III- lidze tzw. bałtyckiej) oraz zawodnikach z drużyn ligowych rywali Pogoni, pomocniku Murkama Przodkowo i napastniku Pomorza Potęgowo.

Jednak najbliżej półrocznego wypożyczenia do Pogoni jest bramkarz Startu Działdowo, który jednak miał półroczną przerwę w grze. Działacze nie wykluczają rezygnacji z usług niektórych zawodników z obecnej kadry.

Z drużyną Pogoni od środy trenuje także wychowanek Pogoni, 19-letni środkowy pomocnik Dawid Dmuchowski, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Aniołach Garczegorze. Z kolei do Aniołów po półrocznym wypożyczeniu na pobyt stały przeszedł 18-letni pomocnik, wychowanek Pogoni Jakub Wroński.

Z Pomorzem Potęgowo trenuje od kilku dni bramkarz Michał Skrzypczak i prawdopodobnie tego zawodnika nie zobaczymy wiosną pomiędzy słupkami lęborskiej bramki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.