fot. mda.mil

Amerykański kongresmen Mike Quigley i senator Mark Kirkz z wizytą w Polsce, w tym także w Redzikowie. Celem wizyty jest powrót do rozmów w sprawie budowy tarczy antyrakietowej w podsłupskiej miejscowości.

Z kilkudniową wizytą w Polsce przebywają amerykańscy politycy, w tym kongresmen Mike Quigley i senator Mark Kirkz, którzy przyjechali do naszego kraju w celu wznowienia rozmów na temat tarczy antyrakietowej. Głównym argumentem w tej chwili jest odpowiedź na zagrożenie ze strony Iranu.

fot. mda.mil

– Mam nadzieję, że w 2018 roku osiągniemy całkowitą zdolność operacyjną 24 urządzeń przechwytujących w Redzikowie, tak aby bronić krajów NATO i Stanów Zjednoczonych – powiedział senator Mark Kirk.

Planom tym zdecydowanie sprzeciwiają się Rosjanie, którzy twierdzą że zagraża to ich bezpieczeństwu. W odpowiedzi Moskwa planuje zainstalowanie własnych rakiet w Obwodzie Kaliningradzkim.

Innym tematem wizyty amerykańskiej delegacji były zmiany w ruchu wizowym. Goście wyrazili swoje poparcie dla zniesienia obowiązku wizowego dla Polaków udających się do USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.