fot. archiwum

Jeszcze tylko do 15 stycznia można wysyłać zgłoszenia do nagrody Kolosy oraz Nagrody im. Andrzeja Zawady, której towarzyszy grant w wysokości 15 tys. zł na zorganizowanie wyprawy ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni.

fot. archiwum

Prestiżowe statuetki za podróżnicze dokonania roku 2011 w kategoriach „Podróże”, „Żeglarstwo”, „Alpinizm”, „Eksploracja jaskiń” oraz „Wyczyn roku” zostaną wręczone podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Kapituła Kolosów tradycyjnie przyzna również Super Kolosa za całokształt osiągnięć. Największa w Polsce doroczna impreza środowiska podróżniczego odbędzie się w dniach 9-11 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” przy ul. Kazimierza Górskiego 8.

Prezentacjom wypraw oraz pokazom zdjęć i filmów zgłoszonych do Kolosów i Fotoplastykonu towarzyszyć będą: salon sprzętu i odzieży outdoorowej oraz Salon Mediów Podróżniczych. Będzie można na nim kupić książki, prasę i przewodniki, porozmawiać z autorami i zdobyć autografy.

Do Kolosów 2011 można zgłaszać zarówno własne wyprawy zakończone w roku 2011, jak i rekomendować przedsięwzięcia zrealizowane przez innych. Z kolei o Nagrodę im. Andrzeja Zawady mogą ubiegać się projekty wypraw, których autorzy nie przekroczyli 30 roku życia. Kapituła wybierze zwycięzców spośród zaproszonych do Gdyni podróżników, alpinistów, żeglarzy i grotołazów. Liczyć się będzie dotychczasowy dorobek oraz oryginalność i jakość projektu, na który laureat zobowiązuje się  przeznaczyć grant. (Dopuszcza się możliwość zgłoszenie grupowego w przypadku, gdy średnia wieku nie przekracza 30 lat). Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas spotkań ilustrowanej prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Zgłoszenia do nagrody im. Andrzeja Zawady należy przesyłać pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia.

Szczegóły (a także zasady zgłoszeń do Fotoplastykonu i wystawy FotoGlob) na stronie www.kolosy.pl/zgloszenia.php . Zasady Nagrody im. Andrzeja Zawady na stronie: www.gdyniaturystyczna.pl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.