fot. Zespół Fa-La-Re / Brat Ryszard

Już po raz XX w kościele świętego Mikołaja pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obył się Wieczór Trzech Króli.

Po przepięknej mszy świętej, sprawowanej przez gospodarzy Parafii Ojców Oblatów Maryi Niepokalnej, w nastroju Świąt Bożego Narodzenia, licznie zgromadzeni Łebianie mogli podziwiać kunszt artystyczny najmłodszej społeczności miasta.

fot. Zespół Fa-La-Re / Brat Ryszard

Z blokiem kolęd wystąpił zespól FA LA RE pod kierownictwem Pani Bożeny Świętek – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza. Zespól Vivo z miejskiego gimnazjum im. Jana Pawła II pod batutą Pani Elżbiety Mart. I jakże oczekiwany chór Gloria ze Szkoły Artystycznej w Zielonagradzku z Rosji – zaprzyjażninego z Łebą miasta.

Chór przyjechał do nas po raz drugi na zaproszenie władz samorządowych. Wielkim zaskoczeniem, a jednocześnie przemiłą niespodzianką była kolęda zaśpiewana w języku polskim „Lulajże Jezuniu”. Owacjom nie było końca , była to nie tylko uczta dla ucha, ale i dla duszy.

fot. Chór Gloria - Zelonogradzk Rosja / Brat Ryszard

A no samym końcu niespodzianka – w otoczeniu murów kościółka – grzane wino. Wszystkim włodarzom, mieszkańcom naszego regionu polecam takie świętowanie.

I ja tam byłam, wina wszakże nie piłam ale się wyjątkowo, radośnie bawiłam!

Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.