fot.gk

Kierowcę z dwoma zakazami jazdy, który do tego nie miał dokumentów od samochodu i przyczepki zatrzymała lęborska drogówka. Na dodatek, przyczepka oraz samochód, którym jechał mężczyzna, miały nielegalne tablice rejestracyjne od innego pojazdu.

fot.gk

W sobotę patrol lęborskiej drogówki zatrzymał w Nowej Wsi Lęborskiej do rutynowej kontroli kierowcę opla astry z przyczepką. 64 letni kierowca z gm. Nowa Wieś nie miał dokumentów od pojazdów w tym ubezpieczeń OC. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca ma dwa aktywne sądowe zakazy jazdy pojazdami mechanicznymi. W czasie dalszej kontroli policjanci ujawnili, że numer nadwozia samochodu jest niezgodny z tym jaki znajdują się w bazie danych a do tego tablice rejestracyjne samochodu i przyczepki należą do innych pojazdów. Z uwagi na ujawnione przez policjantów nieprawidłowości obydwa pojazdy zostały odholowane na parking strzeżony.

Kierowcy opla grozi grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności za niedostosowanie się do sądowych zakazów jazdy samochodem. Z uwagi na brak obowiązkowego ubezpieczenia OC kierowca odpowie jeszcze przed Funduszem Gwarancyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.