fot. PAP/ gaz łupkowy w Łebieniu

Jeszcze w tym roku osoby zamieszkujące okolice Pucka i Władysławowa będą korzystać z gazu łupkowgo. Dzięki temu zdaniem ekspertów będą mniejsze rachunki o 100-200 złotych.

fot. PAP

Wydobywanie gazu łupkowego na skalę przemysłową ma rozpocząć się w 2014 roku, jednak już w roku bieżącym pierwsze jego ilości trafią do mieszkańców. Odbiorców będzie około 3,5 tysiąca. W drugiej połowie tego roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce rozpocząć testy produkcyjne na odwiercie w Lubocinie na Pomorzu. Gazem łupkowym pod koniec 2012 roku ogrzewać się będą mieszkańcy między innymi w Parszczycach, Połchówku, Jeldzinie, Białogórze, Brzynie, Prusewiu, Karlikowie, Lisewie i Sobieńczycach.

Niemiecka firma G.EN, która jest właścicielem kilku sieci gazociągów na Pomorzu, zgłosiła się do PGNiG z ofertą kupna wydobytego przy okazji testów gazu. Ta właśnie firma będzie przesyłać gaz swoją siecią do mieszkańców okolic Pucka i Władysławowa. Gaz wydobyty do testów będzie pochodził z odwertu w Lubocinie na Pomorzu.

1 KOMENTARZ

  1. Jak możemy na to pozwolić, aby niszczono nasz krajobraz szybami. To skandal, powinniśmy zrezygnować z łupków. I to jak najszybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.