fot. gk

Ponad 1,2 mln złotych zarobiła w ubiegłym roku Ergo Arena na wynajmie lóż VIP. O takim sukcesie mogą tylko pomarzyć zarządcy drugiego wielkiego obiektu w Trójmieście – PGE Areny.

fot. gk: Ergo Arena - mecz koszykówki

1,2 mln zł zarobku na wynajmie  z lóż na Ergo Arenie to spory sukces. Nawet zarząd obiektu nie zakładał takiego wyniku. Tymczasem dodatkowy przychód sprawił, że hala jest w stanie sama się utrzymać, bez nadmiernego wsparcia finansowego samorządów Gdańska i Sopotu. Do tego dochodzą oczywiście środki zarobione na sprzedaży biletów na imprezy sportowe i rozrywkowe. Roczny koszt utrzymania obiektu wynosi 6 milionów złotych.
– Już wiosną ubiegłego roku wynajem lokali zaczął przynosić nam zyski – mówi Bartosz Tobieński – rzecznik prasowy Ergo Arena. – Przyczyniły się do tego coraz ciekawsze imprezy, koncerty, występy i mecze. Lożę VIP wynajmują zarówno lokalne firmy, jak i duże koncerny.  Jedną z lóż wynajmuje  np. spółka Energa, która sponsoruje klub Czarnych – lidera Turon Basket Ligi. Inni najemcy to Lotos, Pepsi czy Hestia. W Ergo Arenie  w 2011 r. odbyło się ponad 80 wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, które zgromadziły łącznie ponad 400 tys. widzów.
Niestety o takim sukcesie mogą tylko pomarzyć zarządcy PGE Areny. Zainteresowanie lożami VIP na gdańskim stadionie piłkarskim jest znikome. Tam wynajęto zaledwie siedem z czterdziestu lóż. Przedstawiciele Lechii-Operatora, zarządzającej obiektem, nie chcą jednak zdradzić, ile spółka zarabia na wynajmie lokali.  Wiadomo jednak, że roczny koszt utrzymania stadionu wynosi około 12 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.