fot. wicko.pl

Za kilka lat podróż z Lęborka do Łeby będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza. Samorządowcy z powiatu lęborskiego przyspieszają działania na rzecz budowy obwodnicy Białogardy, Wicka i Charbrowa.

fot. wicko.pl

Inwestycja, o której mówi się od wielu lat pozostawała jedynie w sferze nierealizowanych planów ze względu na znikome zainteresowanie władz województwa, które zarządza drogą nr 214. Potrzebę remontu odcinka przebiegającego przez Białogardę, Wicko i Charbrowo zgłaszano nieustannie. Włądze gminy Wicko, powiatu lęborskiego oraz miasta Łeba postanowiły przystąpić do działania.

Samorządowcy poszli o krok dalej i oprócz wymiany nawierzchni, chcą zbudować obwodnicę dla tych miejscowości. Byłoby to ułatwienie zarówno dla kierowców, ale także dla mieszkańców, którzy w sezonie muszę znosić wyjątkowo natężony ruch tuż przy swoich domach.

Powiat zadeklarował pomoc w sfinansowaniu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ). Dzięki temu dofinansowaniu, w styczniu 2012r. gmina Wicko wyłoni wykonawcę planu przebudowy drogi. Mając w reku gotową koncepcję nowej trasy, samorządowcom łatwiej będzie negocjować przystąpienie do prac z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, który przyjął ten pomysł z aprobatą.

Termin rozpoczęcia prac pozostaje nieznany. Wiadomo jednak, że będzie to na pewno w kolejnym rozdaniu finansowym na lata 2014 – 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.