fot. KPP Lębork

W piątek na drodze pomiędzy Cewicami a Łebunią doszło do wypadku z udziałem cysterny wojskowej. Na miejsce skierowano policję i służby ratunkowe. Wypadek był tylko ćwiczeniami Policji, Straży Pożarnej i Wojska mającymi na celu doskonalenie wspólnych działań w tego typu zdarzeniach.

fot. KPP Lębork

W piątek o godz. 9:00 dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o wypadku wojskowej cysterny z paliwem na drodze pomiędzy Cewicami a Łebunią. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z drogówki i posterunku w Cewicach oraz służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli odcinek drogi na jakim doszło do wypadku aby nie dopuścić do zagrożenia wybuchem z uwagi na wyciek paliwa z uszkodzonej cysterny. Z miejsca wypadku rannych żołnierzy zabrało pogotowie ratunkowe z jednostki wojskowej w Siemirowicach. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu zakończenia działań przez strażaków i usunięcia cysterny oraz skutków akcji gaśniczej.

fot. KPP Lębork

Wypadek był ćwiczeniami doskonalącymi wspólne działania Policji, Straży Pożarnej i Wojska. Tego typu ćwiczenia są potrzebne a procedury wykorzystywane w trakcie ich trwania mają w pełni zastosowanie w prawdziwych zdarzeniach i sprawdziły się m.in. w wypadku cysterny na drodze krajowej nr 6 kilka miesięcy temu oraz podczas wypadku w Mostach półtorej roku temu gdy na przejeździe kolejowym pociąg uderzył w cysternę z paliwem.

[youtube_sc url=http://youtu.be/cRNPYjcIwTI]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.