W Gdańsku odbędzie się casting do piątej edycji programu TVN „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Początek o godzinie 8 rano w Teatrze Wybrzeże. Ilu utalentowanych tancerzy skrywa jeszcze Pomorze?

Na castingach jurorzy wyłonią 36 uczestników, którzy zachwycili ich swoją osobowością i talentem. Grupa szczęśliwców pojedzie na warsztaty z najlepszymi światowymi choreografami. Jednak droga przed kamery nie jest prosta. Najpierw trzeba przejść precasting, który wyłoni osoby warte pokazania jurorom.
Show oglądamy w Polsce już od ponad trzech lat. Kolejne edycje odkrywają niezliczone talenty taneczne i pomagają młodym ludziom realizować swoją pasję. Udział w programie to niemal murowana przepustka do kariery.
ZASADY UDZIAŁU W CASTINGU
• Wiek 16 – 30 lat;
• Dowód tożsamości
* w przypadku nieukończonych 18 lat, należy przyjść z osobą dorosłą lub ze zgodą rodzica na piśmie wraz z jego numerem dowodu osobistego;
• Należy przygotować układ choreograficzny (czas trwania: max. 1 minuta);
• Należy zabrać ze sobą podkład muzyczny do układu (na płycie CD w formacie audio lub mp3) oraz informację o utworze (tytuł, wykonawca, kompozytor, autor tekstu, tytuł albumu, rok wydania);
• Można także przygotować i zaprezentować układ w duecie lub grupowy, jednak każdy oceniany będzie indywidualnie;
• Casting otwarty jest dla tancerzy: amatorów i profesjonalistów.
PRZEBIEG CASTINGU:
• Rejestracja od godziny 8.00 do 12.00;
• W ramach castingu tańczy się do muzyki przygotowanej przez organizatora;
• Wybrani kandydaci tańczą własny układ chorograficzny do przygotowanej przez siebie muzyki;
• Casting może potrwać nawet do późnych godzin nocnych;
• Uczestnicy, którzy przejdą pre-casting, będą musieli pozostać na drugi dzień przesłuchań, gdzie staną przed jury