www.wejherowo.pl

Budżet samorządów uzależniony jest od budżetu państwa, w którym  rząd zapowiada ostre cięcia. Mimo to przedstawiony we wtorek  projekt budżetu Wejherowa na 2012 rok „zabezpiecza funkcjonowanie miasta we wszystkich dziedzinach” – poinformowali samorządowcy.

www.wejherowo.pl

Nie zależnie od zapowiedzi Premiera, przewidzianych trudności w zakresie finansowania samorządów, w Wejherowie będą w dalszym ciągu realizowane zaplanowane wcześniej inwestycje. Dalsza ich realizacja jest możliwa dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych pozyskanych przez władze miasta. Inwestycje wpisane w budżet na 2012 rok:

1. Kontynuacja budowy nowego Wejherowskiego Centrum Kultury współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2. Kontynuacja programu termomodernizacji szkół w 2012 roku obejmie remont 2 szkół – Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 3, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

3.Budowa szlaku rowerowego i promenady pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Cedron w ramach projektu „Turystyczny Szlak Północnych Kaszub – budowa, przebudowa publicznej infrastruktury turystycznej – stworzenie spójnego szlaku rowerowego na terenie gmin powiatów wejherowskiego i puckiego”.

4. Dokończenie dokumentacji technicznej węzła „Zryw”- powiązanie drogi krajowej nr 6 tunelem z ul. Sikorskiego oraz z ul. Stefczyka/Gryfa Pomorskiego.

www.wejherowo.pl

Również w budżecie Wejherowa znajdą się środki na dotacje dla organizacji pozarządowych, czyli na między innymi działalność sportową, kulturalną i zdrowotną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.