fot. KPP Lębork

Policjanci oraz strażacy w Lęborku przeprowadzili wspólne ćwiczenia na wypadek pożaru w miejskiej komendzie. Akcja przebiegła sprawnie i upewniono się, że przyjęte procedury są skuteczne.

fot. KPP Lębork

Scenariusz był następujący: we wtorek o godz. 11 w lęborskiej komendzie, policjanci na drugim piętrze budynku zauważyli dym wydobywający się z jednego z pokoi. Dym bardzo szybko się rozprzestrzeniał i natychmiast ogłoszono ewakuację. Dyżurny jednostki powiadomił strażaków. Z budynku ewakuowano policjantów, pracowników cywilnych oraz inne osoby przebywające w komendzie. Z uwagi na zagrożenie pożarem pomieszczeń dla osób zatrzymanych, policjanci musieli ewakuować również dwóch mężczyzn przebywających w celach. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie a do akcji gaszenia przystąpili strażacy. Policjanci z lęborskiej drogówki zabezpieczali działania strażaków poprzez zamknięcie na czas akcji ul. Toruńskiej. Po około 40 minutach pożar ugaszono i policjanci mogli wrócić do swoich obowiązków.

[youtube_sc url=http://youtu.be/pV4OVum_SGw]

– Cała akcja była ćwiczeniami dla strażaków i policjantów. W trakcie działań możliwe było sprawdzenie procedur p.poż. lęborskiej policji i zachowania policjantów oraz pracowników komendy w przypadku prawdziwego zagrożenia pożarem – informuje Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji. Wszystkie procedury sprawdziły się w praktyce i były obserwowane przez przedstawiciela Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Lęborka.

Galeria

fot. KPP Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.