www.wikipedia.pl

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada zwiększenie powierzchni handlowej Galerii Bałtyckiej o 13 tysięcy metrów kwadratowych. Również uwzględniono w nim utworzenie drugiego centrum handlowego w rejonie dworca PKP w Gdańsku Wrzeszczu.

www.wikipedia.pl

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie Galerii Bałtyckiej w Gdańsku Wrzeszczu obejmuje 16 ha. Większa jej część to tereny inwestora największego na Pomorzu centrum handlowego ECE. Aktualnie powierzchnia handlowa Galerii to 45 tysięcy metrów kwadratowych. Według nowego planu centrum może mieć o 13tysięcy metrów kwadratowych więcej. – Obecnie projekt ten jest wyłożony do publicznego wglądu, jak na razie nie otrzymaliśmy na piśmie żadnych uwag, które mogłyby zablokować wejście w życie tego planu. Jeśli tak pozostanie, to projekt będzie musiał być jeszcze uchwalony przez rade miasta – informuje Maria Koprowska, kierownik zespołu urbanistycznego Wrzeszcz Biura Rozwoju Gdańska. Do końca grudnia 2011 r. przyjmowane są uwagi do tego projektu.

Galeria Bałtycka posiada łącznie 3 kondygnacje handlowe oraz dwie przeznaczone na parking o pojemności 1100 miejsc. W 2007 roku, w dniu otwarcia Galerii obiekt odwiedziło 70 tysięcy osób. Dyrektor Galerii Bałtyckiej, Marcin Łukasiewicz mówi o potencjale centrum handlowego nie mniej jednak na dzień dzisiejszy rozbudowa jest tylko pewnym pomysłem wymagającym dalszego przeanalizowania.

Plan zagospodarowania przestrzennego uwzględnił również budowę drugiego centrum handlowego o powierzchni handlowej do 25 tys. metrów kwadratowych. Tereny należą do innego dewelopera – spółki PB Górski, która planuje zbudowanie na tym obszarze Centrum Hevelius.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.